FIFA er klar med afsløringen af de sidste 10 ratings i forbindelse med lancering af FIFA 18, der udkommer sidst på måneden.

HAMBURG, GERMANY – NOVEMBER 20: Fussball: FIFA Interactive World Cup 2004, Hamburg; Spielszene des Spiels Fifa 2004 auf der X-Box 20.11.04. (Photo by Malte Christians/Bongarts/Getty Images)
De sidste 10 ratings råder blandt andre over belgiske Eden Hazard, men der er også andre stjernespækkede navne på listen.
Det nye FIFA 18-spil udkommer i slutningen af september måned. I den henseende er EA Sports nu begyndt at afsløre de største spilleres rating i den nye udgave af spillet, hvis demo udkommer i morgen, onsdag.
Herunder følger nummer 10 til 01 – altså de bedste ti spillere i det legendariske spil – som blandt andet indeholder en meget markant spiller fra Premier League i Chelsea, Eden Hazard, som også er spillets bedste markspiller.
Som det også kan læses af nedenstående liste, så er Cristiano Ronaldo den bedste i spillet med en rating på 94, hvilket er en rating bedre end Lionel Messi, der må se på, på en andenplads med en rating på 93.
Listen er som følger.
- Gonzalo Higuain (Napoli) – 90
- Toni Kroos (Real Madrid) – 90
- Eden Hazard (Chelsea)– 90
- Sergio Ramos (Real Madrid) – 90
- Robert Lewandowski (Bayern München) – 91
- Manuel Neuer (Bayern München) – 92
- Luis Suarez (FC Barcelona) – 92
- Neymar Jr. (Paris Saint Germain) – 92
- Lionel Messi (FC Barcelona) – 93
- Cristiano Ronaldo (Real Madrid) – 94